Ευχαριστήριο για εθελοντικη εργασία

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ο Διευθυντής και το Διδακτικό Προσωπικό του Γυμνασίου Αραβησσού, αισθάνονται την ανάγκη να ευχαριστήσουν δημόσια την εθελοντική πρωτοβουλία τριών μαστόρων της Αραβησσού (δύο εξ' αυτών γονείς και ένας φίλος τους), επειδή για αρκετό διάστημα και αμισθί πρόσφεραν την εργασία τους για την επιδιόρθωση των τουαλετών του σχολείου.

Πρόκειται για τους Κοξένογλου Σάββα, Γιάντσο Μηνά και Αγαπητό Κώστα.
Συγκεκριμένα διόρθωσαν διαρροές, λούκια, σπασμένα κεραμίδια στην κεραμοσκεπή και σιφόνια, αντικατέστησαν σπασμένα πλακάκια και έξι χαλασμένες βρύσες με καινούργιες. Τοποθέτησαν δίκτυο καινούργιων σωλήνων PVC, καθάρισαν το σύστημα υπονόμων και τοποθέτησαν κρεμάστρα για τις σκούπες.
Ευχαριστούμε επίσης τον Δήμαρχο κ. Στάμκο που ανταποκρίθηκε στην ανάγκη αυτή του σχολείου μας και παραχώρησε δωρεάν τα υλικά, καθώς και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων με την πρόεδρό του κ. Συμεωνίδου Ειρήνη που ενθάρρυναν όλες αυτές τις ενέργειες και ήδη βρίσκεται στην διαδικασία αγοράς χρωμάτων για την βαφή των προαναφερθέντων χώρων. Δεν μπορούμε φυσικά να μην επαινέσουμε τις προσπάθειες του εν λόγω Συλλόγου για την υποστήριξη των αναγκών του σχολείου μέσω εκδηλώσεων καθώς και την ανταπόκριση όλων εκείνων που συμμετείχαν σ' αυτές.

Δομινάρης Ιωάννης ΠΕ01